Bývanie

Sedacia súprava je dominantou obývačky. Ako vybrať tú správnu?

Sedacia súprava nesmie chýbať v žiadnom obývacej izbe. Jej úlohou je nielen príjemne doplniť priestor a dodať mu šmrnc, ale zároveň poskytnúť členom domácnosti to najvyššie pohodlie a rôznorodé možnosti na využitie. Ak ste dospeli k názoru, že vaša súčasná sedačka už dávno nie je tým, čo bývala na začiatku a uvažujete o kúpe nového modelu, potom vám s jeho výberom radi pomôžeme. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, na čo sa pri kúpe novej sedacej súpravy zamerať, aby ste si pre seba dokázali vybrať to najlepšie.

Na veľkosti záleží!

Hoci sa často hovorí, že na veľkosti predsa vôbec nezáleží, pri výbere sedačky tomu tak nie je – tu hrá jej veľkosť dôležitú úlohu. Odporúčame vám dobre si rozmyslieť, aký model si kúpite. Do úvahy berte predovšetkým dispozície vašej obývačky. Ak máte menšie Tak zas něco málo, Nezahlcujte ho zbytočne príliš veľkú sedacou súpravou a radšej dajte prednosť menšiemu kúsku. Číta Ak je váš obývačka niekoľko desiatok metrov štvorcových a vy si tak môžete dovoliť o robustnejšie sedačku – potom smelo do toho!

Materiál nie je len o vkusu!

Ďalšia dôležitá otázka, ktorú by ste si mali pred kúpou sedačky ujasniť, je aký by mala mať materiál. V súčasnej dobe je trh zahltený rôznorodými typmi sedačiek a vy si tak môžete vyberať medzi pravou kožou, lacnejšie koženkou, čalúnením alebo sedacou súpravou s poťahom vyrobeným z príjemnej látky. Každý materiál má svoje pre a proti – koža je napríklad veľa náchylná na poškodenie, preto nie je dobré robiť ju do domácnosti, kde žijú miláčikovia.

Myslite na praktické hľadisko!

Zaobstarať si krásnu sedaciu súpravu, ktorá sa okamžite ujme úlohy dominanty celého interiéru, je určite fajn. Pokiaľ ale často mávate hostí cez noc a aj napriek kúpe novej sedačky je stále budete musieť potupne ukladať na podlahu, pretože skrátka nemáte kam inam ich uložiť, potom je niečo zle. Oveľa lepšie bude, ak si na tento fakt spomeniete už pri samotnom výbere a kúpite si taký model, ktorý sa bude dať rozložiť. Na škodu nie je ani úložný priestor, ktorý môžete využiť podľa ľubovôle.

 

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy