Bývanie

Interiérové posuvné dvere – aké sú ich výhody

Interiérové dvere nie sú často riešeným prvkom, čo je však rozhodne škoda, keďže sa výrazne podieľajú na vzhľade interiéru. Pozrime sa na to, čo prinášajú posuvné dvere do interiéru a prečo sú tak dobrou voľbou.

Exteriérové dvere sú prvkom obydlí, bez ktorých by sme sa už v dnešnej dobe nezaobišli. Viete si predstaviť, že namiesto dverí by ste mali v stene iba dieru, cez ktorú by k vám domov mohol ktokoľvek prísť? Pokiaľ nežijete niekde uprostred dažďového pralesa, takáto myšlienka už ani nepripadá do úvahy. Exteriérové dvere sú často diskutovanou témou. Mali by byť čo najbezpečnejšie, najkvalitnejšie a podobne. Oveľa menej sa však riešia dvere, ktoré máte v interiéri. Tie zväčša separujú jednotlivé izby, majú teda v prvom rade funkčný význam, ale výrazne sa podieľajú aj na celkovom vzhľade interiéru. Veľa ľudí však nad interiérovými dverami ani len neuvažuje. Pokiaľ kupujete byt, interiérové dvere už vo väčšine prípadov bývajú osadené a minimum ľudí sa ich rozhodne vymeniť za nové dvere, ktoré by si vybrali oni sami. A to je určite škoda, pôvodne osadené dvere totiž často neladia so zvyškom interiéru a mohli by byť vyriešené modernejšie, napríklad ako interiérové posuvné dvere. Aké sú ich hlavné výhody voči tradičným dverám?

Dva typy

Zasúvacie dvere môžete zohnať v dvoch podobách. Prvou sú zasúvacie dvere na stenu, ktorých montáž je jednoduchá, keďže sú založené na princípe posúvania sa v oceľových koľajniciach, ktoré sú pripevnené na stene. V koľajničkách sa pohybujú po kolieskach, majú tak nízky odpor a manipulácia s nimi je veľmi jednoduchá. O niečo na realizáciu náročnejším riešením je druhý typ zasúvacích dverí, ktoré sa zasúvajú priamo do steny. Tento typ dverí je o niečo estetickejší, dvere môžu byť jednoduché alebo dvojité. Dajú sa však nainštalovať do akéhokoľvek priestoru, je teda len na vás, ktorý typ sa bude viac pozdávať vám,

Výhody? Je ich viac!

Jednou z najciteľnejších výhod, ktoré interiérové posuvné dvere prinášajú, je úspora miesta. Veľkou výhodou je aj ich estetická konštrukcia, dvere si navyše viete jednoducho prispôsobiť tak, aby ladili so zvyškom vášho bývania. Vyberať si môžete z rozličných materiálov a ornamentov, vďaka čomu ich zladíte skutočne s každým priestorom. V neposlednom rade potešia aj bezbariérovosťou, keďže vďaka svojej konštrukcii nepotrebujú žiadne lišty ani prahy na zemi. Sú nenáročné na inštaláciu, samozrejme, pokiaľ sa rozhodnete pre typ, ktorý sa zasúva priamo do steny, budú potrebné určité stavebné zásahy do konštrukcie stien. Základom je vybrať si interiérové posuvné dvere od spoľahlivej a overenej firmy, jedine tak si môžete byť istí, že nebudú veľmi hlučné alebo trpieť inými rušivými problémami. Kvalitné posuvné dvere nájdete napríklad v ponuke spoločnosti Cedera. Vyberte si tie svoje aj vy a ozvláštnite svoj interiér!

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy