Bývanie

Drevo alebo kov? Ktorý materiál je na schody lepší?

Bez schodov by fungovanie vo viacpodlažnom dome nebolo možné. Otázkou je, ktorý materiál je na ich výrobu lepší. Kov alebo drevo? Odpoveď je jednoduchá – najlepšia možnosť je tá, ktorá sa vám páči, pretože každá z nich má svoje výhody, a to ako navzájom, tak aj pred inými materiálmi.

Poďte sa o tom s nami presvedčiť a výber si uľahčiť.

Výhody drevených schodov

Drevo sa už oddávna používa na výrobu schodov rôznych prevedení. Bez ohľadu na druh sa drevené vlákna ľahko spracovávajú a dlhodobo si zachovávajú svoj pôvodný vzhľad. Prírodné drevo je veľmi trvanlivý materiál, ktorý podlieha správnemu počiatočnému spracovaniu, to znamená sušeniu, skladovaniu a výrobe dielov. Schody z neho sú oprávnene považované za ozdobu každého interiéru.

Výroba kvalitných drevených schodov je obľúbená u väčšiny ľudí nielen pre ich krásny vzhľad a pevnosť, ale aj ohľaduplnosť materiálu k životnému prostrediu a vášmu zdraviu.

Drevo v interiéri znamená aj teplo, pohodlie, atmosféru pokoja a mieru. Je to jednota s prírodou a pozitívny energetický vplyv na pohodu. Drevené schodisko sa perfektne hodí do takmer akéhokoľvek priestoru a štýlu a dá sa ľahko kombinovať s inými materiálmi: sklo, betón, kameň, tehla alebo kov.

Vďaka jednoduchému spracovaniu tohto materiálu a štýlovým nášľapom na schody si tak môžete aj z betónového urobiť krásne drevené schodisko.

Výhody kovových štruktúr

Kovový rám je základňa pozostávajúca z dvoch alebo jedného reťazca schodov a plotu alebo bez neho. Hlavnou výhodou kovového rámu je možnosť jeho inštalácie vo vnútri aj do vonkajších priestorov.

Oceníte možno aj jeho jednoduchú údržbu, vysokú nosnosť a pevnosť. Ako materiál však pôsobí kov chladne, čo sa môže odzrkadliť nielen na estetickom vnímaní ale aj nálade. Nech už si vyberiete akýkoľvek materiál, nezabudnite na bezpečnosť a dobré osvetlenie schodov.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy