Bývanie

Aké okná sú ideálne do vášho domu?

Výber okien vie byť občas poriadne náročný. Vo všeobecnosti by ste mali zamerať, predovšetkým na prostredie, do ktorého chcete tieto produkty umiestniť. Taktiež záleží aj na vonkajších podmienkach, ako napríklad hluk či časť mesta, v ktorej bývate.

Keďže by sme vám to chceli určitým spôsobom uľahčiť, v nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať o dvoch typoch okien, ktoré sú v dnešnej dobe mimoriadne obľúbené. Každý druh prináša svoje pozitívne ale aj negatívne vlastnosti. O ktoré typy okien sa jedná?

Drevohliníkové okná – aké výhody prinášajú?

Drevohliníkové okná majú v sebe kombináciu tých najlepších vlastností hliníkových a drevených okien. To znamená, že od vás budú požadovať minimálnu údržbu a taktiež vám vydržia množstvo rokov, keďže medzi ich výhody patrí dlhá životnosť. Okrem iného, sú vysoko estetické a dokonalú atmosféru vytvoria skutočne v každej miestnosti. Vo všeobecnosti sa však drevohliníkové oknáodporúčajú umiestniť do pasívnych domov a nízkoenergetických stavieb.

Aké vlastnosti by mali mať okná do pasívneho domu? Ide predovšetkým o tie tepelne izolačné. To znamená, že okná do pasívneho domu by mali disponovať trojsklami. Nezabúdajte tiež zvážiť typ tesnenia, ktoré by malo byť v tomto prípade viacnásobné. Okná do pasívneho domu sú ideálne vtedy, keď obsahujú vhodnú stavebnú hĺbku profilu. Tá by mala byť rozmerovo vyššia, pretože práve v tomto prípade vynikajú tepelne izolačné vlastnosti.

Francúzske okná ako trend tohto storočia!

Mimoriadne obľúbené sú v dnešnej dobe francúzske okná. Tie disponujú veľkou sklenou plochou, čo do vášho príbytku prinesie množstvo svetla a zároveň aj veľa dobrej energie. Okrem iného, pôsobia luxusne a sú vhodné, predovšetkým ako vstup do terasy. Francúzske okná môžete zakúpiť v rôznych podobách. To znamená, že môžu byť posuvné alebo otváracie, pričom výber záleží od vašich preferencií.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy