Bývanie

Zelená stavba: Spoznajte klady montovaných drevodomov

Plánujete si splniť sen o vlastnom bývaní, no je pre vás dôležitá ohľaduplnosť k životnému prostrediu a udržateľnosť? V tom prípade máme pre vás tip na zelenú stavbu, s ktorej výhodami sa môžete zoznámiť.

Ekologická výstavba montovaných drevodomov podporuje úsporu energie a znižuje dopad na životné prostredie. Aké sú však ďalšie výhody takýchto drevodomov? Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Úspora na účte

Používanie dreva na stavbu budov je udržateľná voľba z hľadiska životného prostredia a tiež vám umožňuje ušetriť na účtoch, pretože má zaujímavé vlastnosti, ako je vynikajúca tepelnoizolačná schopnosť: to vám umožňuje ušetriť o nákladoch na vykurovanie v zime a klimatizáciu v lete. Výnimočnosť stále viac obľúbených drevostavieb je v tomto smere bezkonkurenčná.

Sú lacnejšie

Vo väčšine prípadov stoja drevené domy menej ako klasické murované domy. Dôvodom je skutočnosť, že materiály, ktoré je potrebné zakúpiť, sú vo všeobecnosti lacnejšie ako materiály potrebné v bežnom dome: hovoríme o znížení nákladov v porovnaní s tradičnými domami približne o 30-40%. A pri výbere moderného drevodomu sa o tom veľmi rýchlo presvedčíte aj v praxi.

Dajú sa postaviť rýchlejšie

Doba výstavby montovaného dreveného domu je podstatne kratšia ako v prípade štandardného domu. Drevodom je bežne možné dodať zhruba za 6 mesiacov, pričom samotná montáž trvá pri optimálnych podmienkach niečo cez dva dni.

Sú bezpečnejšie

Aj v prípade prírodných katastrof, ako sú zemetrasenia, drevo zaručuje väčšiu bezpečnosť, napriek tomu, že je veľmi ľahkým materiálom: oceľové a drevené konštrukcie sú oveľa bezpečnejšie ako betónové, pretože majú veľmi nízku tuhosť. Sú schopné lepšie absorbovať energiu zemetrasenia. Ďalší mýtus, ktorý treba vyvrátiť, sa týka predpokladanej horľavosti montovaných drevených domov v porovnaní s tradičnými stavbami. V skutočnosti drevo horí veľmi pomaly.

Ak si teda chcete splniť sen o vlastnom bývaní a chcete pritom ušetriť nielen čas, peniaze, ale aj životné prostredie, drevodom je ideálne riešenie.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy