Bývanie

Viete, aké výhody prinášajú LED žiarovky?

LED žiarovky sú moderným spôsobom svietenia, ktoré prináša mnoho výhod a lepších vlastností, ako ponúkajú tradičné halogénové žiarovky. Aké sú to?

Svietenie je základ prežitia človeka na Zemi. Už od nepamäti ľudia hľadali spôsoby, ako vytvoriť deň cez noc. Tma, ktorá v noci zahltí všetko naokolo je totiž nebezpečná, pre dávnych ľudí to znamenalo mnoho nebezpečenstiev a problémov. Ľudia skoro prišli na to, že okrem mesiaca, ktorý v noci ako-tak osvetľuje krajinu, sa svetlo dá vytvoriť aj umelo. Objavili úžasnú schopnosť ohňa vytvárať svetlo. Tak získali dve výhody v jednom – oheň vytváral svetlo, teplo a zároveň odplašoval divé zvieratá. Ako sa ľudstvo vyvíjalo, tak sa museli vyvíjať aj spôsoby svietenia. Ľudia začali žiť v mestách, kde bolo potrebné len svetlo, teplo a odplašovanie zvierat už buď nebolo potrebné alebo bolo vyriešené iným spôsobom. Tak vznikli halogénové žiarovky, ktoré s pár drobnými zmenami fungujú dodnes. Sú už ale na ústupe, ľudia totiž objavili spôsob, akým odstrániť všetky nevýhodné vlastnosti, ktoré halogénové žiarovky majú a dnes tu máme LED žiarovky.

Prečo sú tak efektívne?

Určite ste už počuli, že LED zdroje svietenia, napríklad LED žiarovky, LED panely alebo LED trubice sú najefektívnejším spôsobom svietenia. Základom ich efektivity je skutočnosť, že na rozdiel od halogénových žiaroviek, neprodukujú LED žiarovky takmer žiadne tepelné straty. Majú teda veľmi nízku spotrebu pri zachovanej veľkej svietivosti. Zároveň sú malé a jednoduché a svoju maximálnu svietivosť poskytujú hneď po zapnutí, nemusíte tak niekoľko minút čakať, kým sa žiarovka rozžiari, ako v prípade halogénových žiaroviek. LED žiarovky sú ale veľmi výkonné, niet divu, že LED reflektorysú dnes najžiadanejším typom reflektorov. LED žiarovky a LED panely sú ideálnym riešením na osvetlenie domácnosti a podobných priestorov. Zaobstarajte si svoje nové LED svietidlo aj vy a ušetrite na energiách!

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy