Bývanie

S tvrdými podlahami získali kusové koberce znovu význam

Koberec dočasne zmizol z našich domácností. Ale nie každý. Iba veľkoplošné koberce sme začali vo veľkom nahrádzať tvrdými podlahami. Hlavne plávajúcimi laminátovými, ale tiež drevenými, vinylovými, keramickou dlažbou či moderným linoleom. Avšak paradoxne, práve vďaka podlahám bez kobercov sa do našich domácností koberec opäť vrátil.

Kusové koberce sa vracajú do celého bytu

Kusový koberec sa stal opäť hitom. Na tvrdých podlahách robí oázu hebkosti i dáva dizajn našim príbytkom. Pracujeme s ním takmer v každej miestnosti. Samozrejmosťou je v obytnej časti. Ale nepatrí iba sem. Noblesu dodáva našim spálniam, kde si užívame, keď bosou nohou stúpime na jeho hebký vlas. Preto sem umiestňujeme predovšetkým chlpaté koberce. Mimoriadne postavenie má v detskej izbe. Tu slúži ako miesto na ležanie na zemi aj na hru. Často sem preto dávame detské hracie koberce. Veľkým hitom sú koberce v pastelových odtieňoch a vzoroch, ktoré dotvárajú dnes tak módne pastelové detské izby. Moderné koberce však patria aj do predsiení. Ak máme väčšiu predsieň, môžeme si to bez problémov dovoliť.

Perzské koberce nestratili na atraktivite

Premýšľate, aký kusový koberec vybrať? Nebojte sa ani tradičných perzských vzorov. Perzské koberce majú prekvapivú vlastnosť. Sú veľmi univerzálne a výborne zapadnú do každého interiéru. Do toho hypermoderného, aj do staršieho. Keď ste si teda nie ste istí výberom vzoru alebo štýlu, perzský koberec obvykle nič neskazí.

Trendy pre moderné koberce

Aké koberce sú hitom? Veľkým hitom sú jednofarebné, obvykle pastelové koberce s hebkým vyšším vlasom. Sú to presne tie koberce, na ktoré si radi ľahnete na zem s dobrou knižkou či hrnčekom kávy. Zo vzorov vládnu abstraktné vzory v odtieňoch šedej, ale aj v zemitých odtieňoch. Atraktívnymi sú tiež pestré koberce pripomínajúce kachličky. Vedeli ste, že tieto moderné kusové koberce kúpite aj v e-shope Okay.sk? Firma svoj sortiment elektra rozšírila taktiež o nábytok a doplnky do bytu.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy