Bývanie

Najlepší spôsob, ako zmeniť atmosféru v miestnosti

Neustále sa snažíte o to, aby ste sa vo svojej domácnosti cítili pohodlne a príjemne? Nie je to jednoduchá úloha a dalo by sa povedať, že v niektorých prípadoch musíte na tieto účely vynaložiť oveľa viac úsilia, než by ste si mysleli. V mnohých prípadoch dokáže ale takúto zložitú situáciu vyriešiť jediný a malý detail. Vyskúšajte to s vhodnými kombináciami. Vieme, že naše správanie a pocity ovplyvňujú farby, svetlo a teplota v miestnosti, ak sú správne skombinované, vaše bývanie bude oázou pokoja.

Neutrálne farby

Sú najlepšou cestou, ako si vo svojom domove navodiť príjemnú a útulnú atmosféru za málo peňazí. S farbami ako je béžová a biela naozaj nič nepokazíte. Neutrálne tóny moderných závesov budú v každej jednej miestnosti pôsobiť atraktívne, pretože k nim všetko ostatné doladíte naozaj ľahko.

Rovnaké vzory

Ak sa snažíte zladiť farbu závesov a kobercov, nemusí sa vám to vždy tak jednoducho podariť. Pomôckou môžu byť vzory. Ak sa zhoduje vzor zo závesov so vzorom na vašom novom koberci, môžete si všetko ostatné odpustiť. Na tieto veci začali myslieť dokonca aj samotní výrobcovia. V obchodoch tak objavíte jednotlivé súpravy, ktoré stačí do vášho interiéru už len inštalovať.

Dokonalá zhoda

Pokiaľ patríte k ľuďom, ktorí radi experimentujú, nemusíte svoju pozornosť orientovať len na neutrálne farby. Oživte svoju obývaciu izbu žltými záclonami, ktoré sa do modrej farby vášho koberca zamilujú. Alebo naopak zelený koberec s purpurovými závesmi? Čo myslíte, ako by to vyzeralo? Dokonalá zhoda nepochádza vždy len z kombinácie dvoch podobných farieb. Vyskúšajte to s tými ostatnými doplnkovými, ktoré budú v konečnom dôsledku najlepšou voľbou.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy