Bývanie

Ako zariadiť malú kuchyňu? Dajte na tieto odporúčania!

Kuchyňa sa považuje za srdce celej domácnosti. Práve preto by ste si túto miestnosť mali zariadiť tak, aby ste sa v nej cítili čo najviac komfortne. Nezáleží na veľkosti kuchyni. Aj kuchyňa malých rozmerov sa dá zariadiť útulne a veľmi esteticky. Ako na to? Poradíme vám v nasledujúcich riadkoch tohto článku!

V súčasnej dobe sú malé kuchyne celkom bežné. V novostavbách sa totiž nachádzajú obývacie miestnosti, ktoré sú spojené s kuchyňou a preto tejto miestnosti neostáva veľa miesta nazvyš. Keď si budete dávať robiť interiér na mieru, nezabúdajte sa zamerať najmä na svetlosť. Tá totiž dokáže kuchyňu opticky zväčšiť, čo je rozhodne výhodou. Ideálne je, ak je v blízkosti kuchyne veľké okno, ktoré dodáva celej miestnosti prirodzené svetlo. Ak to však nie je možné, vyberte si kuchyňu, ktorá bude vo svetlejších farbách. Môže ísť napríklad o bielu alebo smotanovú. Takéto farby sa totiž aj veľmi ľahko kombinujú, čo je opäť veľkou výhodou.

Myslite na vstavané spotrebiče

Veľmi praktickým spôsobom, ako zariadiť malé kuchyne v paneláku alebo v dome, sú vstavané spotrebiče. Ušetria totiž množstvo miesta a zároveň vynikajú aj stránkou dizajnu a elegancie. Ak by ste však tieto spotrebiče mali vystavené na kuchynskej linke, mohlo by to celý priestor zaplniť, po čom pravdepodobne netúžite. Keď si dáte spraviť kuchyňu na mieru, špecialisti budú myslieť najmä na skrinky a odkladacie priestory, ktoré ušetria priestor v miestnosti.

Rozkladací stôl

Veľkou výhodou v malej kuchyni je aj praktický rozkladací stôl. Ten viete ľahko rozložiť v prípade, že ho budete potrebovať používať. Ušetrí vám tak v kuchyni veľa miesta, čo rozhodne ušetríte. Existujú aj sklopné stoličky, ktoré môžete použiť v situáciách, keď ich opäť budete potrebovať. Vďaka takýmto praktickým zariadeniam tak ušetríte veľa priestoru.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy