Bývanie

6 praktických kuchynských tipov

Kuchyňa by mala byť miestom delikátnych vôní a vyšperkovaných pokrmov. K tomu všetkému by ale mala tiež dizajnovo ladiť, aby ste sa v nej cítili príjemne. Ako to dosiahnuť?

Zariaďte sa prakticky
Myslite na to ako, kedy a aké kuchynské náradie používate a rozmiestnite zariadenie kuchyne aj podľa toho. Raňajkové sety by mali byť blízko stola, obaly a plastové nádoby zase na jednom mieste a blízko pracovnej plochy. Od príborníku a skriniek s taniermi by zase nemala byť ďaleko umýva
ka riadu – uľahčí vám to proces vykládky.

Kam s mikrovlnkou
Ideálna výška a umiestnenie mikrovlnky závisí od šéfkuchára a toho, do akej miery chcete aby bola vaša kuchyňa kid-friendly. Dospelým by mohla vyhovovať mikrovlnka vo výške zhruba 40cm nad pracovnou plochou, pre deti sa niekedy rieši umiestnenie pod pracovnou plochou (v závislosti na tom
i vedia a sú schopné mikrovlnku ovládať).

Otváranie dvierok bez problémov
Aby ste zabezpečili plne funkčné ovládanie dvierok od skriniek a kuchynského náradia (mikrovlnka, umývačka riadu, rúra na pečenie, …), naplánujte si priestor v kuchyni aj s ohľadom na tento moment. Udržujte spotrebi
e mimo rohov a uistite sa, že dvere (napríklad od chladničky, ktoré zdobia moderné magnetické tapety na chladničku) nebudú do seba narážať v prípade, že ich otvoríte súčasne.

Priestor pre nože
Základom kuchyne sú ostré kuchynské nože. Nájdite preto pre ne stabilné miesto, kde ich vždy nájdete, a na ktorom budú mimo dosahu detí. V moderných kuchyniach už nie je výnimkou zvlášť zásuvka na nože s integrovaným štrbinovým stojanom.

Výber farieb
Tmavé farby a ich odtiene robia priestor opticky menším a menej príťažlivým. Naopak, aj menšiu kuchyňu zvýraznia jemné farebné odtiene kuchynskej linky a dostatok prirodzeného svetla. Dobrú robotu odvedú aj štýlové nálepky na stenu do kuchyne v zodpovedajúcich farbách.

Nájdite ohniskový bod
Nápadné dlaždice, atraktívna podlaha, veľký digestor, žiarivé kuchynské skrinky a plná pracovná plocha – to je trochu moc vizuálnych ťahákov, nemyslíte? Kuchyňu vystavajte s ohľadom na jeden ťažiskový ohniskový bod, okolo ktorého sústredíte ďalšie, menej výrazné, no oku príjemné detaily.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy