Financie a podnikanie

Zlato je v Českej republike hitom investičného portfólia

Česká republika je dobrým indikátorom rôznych trendov, vrátane tých finančných. A jednu inšpiráciu nájdeme v Čechách aj teraz. Je to investovanie do zlata.

Česi sa na zlato vrhli hneď z niekoľkých dôvodov

Prvý kopíruje svetový trend, ktorým nákup zlata je. Zlato sa ukazuje byť stabilnou a dokonca výnosnou investíciou. Je výborné k zúročeniu financií, ale taktiež ako istota pre udržanie hodnoty majetku. Radikálny rast svojej hodnoty zaznamenalo zlato v posledných dňoch. K 27. 7. 2020 prekonala cena zlata rekord. Zlato sa predávalo za 1945 USD za uncu. Všetci teraz s napätím očakávajú, či sa mu v blízkej dobe podarí pokoriť cenu 2000 USD za uncu. Odborníci to pokladajú za reálne. Cena zlata podľa nich ďalej porastie a na vysokej cene sa udrží. Je totiž tou najlepšou investíciou do neistej doby, akou padajúca svetová aj národná ekonomika v čase koronavírusovej krízy je.

Aktuálny záujem Čechov o zlato je spôsobený aj silnou českou korunou, ktorá sa však podľa odborníkov dlho neudrží. Od konca minulého týždňa je známe číslo, o koľko sa v 2. štvrťroku prepadla česká ekonomika. Je to celkom o 10,7 %. Podľa OECD bude česká ekonomika piatou najpostihnutejšou na svete. Akonáhle by koruna poklesla trebárs o percento, zdvihla by sa cena nakupovaného zlata o 2000 €. Preto Česi nečakajú.

TIP: Zlato sa však oplatí kúpiť aj nám, Slovákom. Je to istota, v dobe kríze ešte väčšia. Investičné zlato predáva pražská mincovna aj v Bratislave na Dunajskej ulici č. 68.

Ako správne investovať do zlata?

V prípade, že si ujasníte, čo je investičné zlato, je to vec veľmi jednoduchá, ku ktorej nepotrebujete ani žiadneho finančného poradcu. Investičné zlato má iba dve formy. Predovšetkým sú to zlaté tehly. Ide o zlaté investičné zliatky, u ktorých sa naviac oplatí siahnuť po prestížnych značkách švajčiarskych rafinérií. Práve tie kúpite v zmienenej bratislavskej predajni. Druhou možnosťou sú investičné zlaté mince. Nespleťte si ich s numizmatickými. Tie nie sú tradičnými investičnými mincami. Zlato v týchto dvoch podobách sa predáva za aktuálnu cenu zlata. Tú môžete sledovať na stránke Zlate-mince.cz.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy