Super tipy

Saunové pece, ktoré vás zohrejú!

Sauna už dnes nie je takým luxusom ako bola v minulosti, preto sa vám môže stať, že jednu raz budete mať doma aj vy. Dobrá sauna však potrebuje dobré saunové kachle.

Sauna je fínske slovo označujúce miestnosť, ktorá sa po vyhriatí používa na relax a zohriatie tela a duše. Na to, aby sauna fungovala tak ako má, musí byť v prvom rade perfektne odizolovaná od vonkajšieho prostredia. Teploty v saune sa totiž pohybujú okolo 60 – 120 stupňov, v niektorých prípadoch sa môžu vyšplhať až k 140 stupňovej hranici. Bez poriadnej izolácie by sa takéto teploty dali len veľmi ťažko dosiahnuť, nieto udržať. Saunovanie má mimoriadne pozitívny vplyv na náš organizmus, a to je fakt, nie len nejaký výmysel lenivých milionárov, ktorí celý deň sedia v saune. V saune sa totiž uvoľňujú svaly a pozitívne pôsobí aj na duševnú časť tela, zvyšuje vyplavovanie endorfínov. Samozrejme, ak to so saunovaním preženiete, môžete si privodiť nepekné popáleniny, preto je dôležité sledovať čas, ktorý trávite v saune. Vráťme sa však späť k technickej stránke sauny. Keď už máte saunu poriadne odizolovanú, musíte ju nejako vyhriať. Na to slúžia saunové pece.

Elektrina alebo drevo?

Keď vyberáte pece do sauny, v zásade máte dve možnosti – saunové pece elektrické alebo saunové kachle na drevo. Elektrické saunové pece sú perfektným riešením, pokiaľ hľadáte saunové pece, ktoré vydržia každodennú prevádzku po dlhé roky, prakticky bez údržby. Sú výkonné a ich obsluha je mimoriadne jednoduchá – pred saunovaním nastavíte teplotu a dobu saunovania, elektrická saunová pec si potom už teplotu reguluje automaticky, na konci ju proste vypnete. Saunové kachle na drevo zas poskytujú väčší estetický zážitok v podobe mihotania plameňov ohňa v prítmí sauny. Poznáte niečo romantickejšie? Oproti elektrickej peci zaberú saunové kachle na drevo viac priestoru a sú náročnejšie na údržbu, za tú romantiku to však určite stojí. Je len na vás, čo uprednostníte. Vyberať môžete napríklad na stránke Finskasauna. Užívajte si chladné počasie v teple sauny!

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy