Super tipy

Repasované notebooky sú finančne výhodné riešenie pre milovníkov kvality

Ste študent, pracujete z domu alebo hľadáte notebook pre svoje dieťa, aby mohlo vytvárať školské projekty? Najmä v prípade, že oceníte kvalitný, dokonca značkový výrobok, sa zrejme obzeráte po možnosti, kde sa bude dať skombinovať dobrá cena s vašimi nárokmi. Pod repasovanými notebookmi rozumieme počítače od renomovaných výrobcov, ako je napríklad HP, IMB, Lenovo, Dell či dokonca legendárny Apple).

Tie sú zväčša nejakým spôsobom obnovené, doplnené a používali sa napríklad vo veľkej firme či kancelárii. Vo chvíli, keď sa podnik rozhodne obnoviť počítačové vybavenie svojich zamestnancov, dostanú sa tieto notebooky aj k bežným záujemcom.

Prečo sa tak oplatí?

Výhodou repasovaného notebooku je najmä to, že je na veľmi vysokej úrovni a rokmi v kancelárii sa rozhodne nezničí. Veľakrát sú úplne bezchybné, alebo majú len malý nedostatok, napríklad opotrebovanú batériu alebo škrabance.

Aké sú ceny repasovaných notebookov? Obvykle sa suma pohybuje v rovnakej výške ako ceny najlacnejších notebookov. Všetko samozrejme záleží od toho, aký je počítač starý, či má nejaké kozmetické a technické nedostatky a tiež od značky.

Samozrejme, počítače Apple sú vždy drahšie, pretože ide zároveň o imidžový výrobok, o ktorý je vždy veľký záujem. Napríklad HP repasované notebooky sú mimoriadne kvalitné a cenovo veľmi prijateľné.

Kde zohnať repasovaný notebook?

Už používaný a upravený notebook môžete kúpiť napríklad v špecializovaných obchodoch, na e-shope alebo z druhej ruky. Často sa objavujú na bazároch, tam je ale kúpa pomerme riskantná. Ideálne je kúpiť si ho práve v e-shope, ktorý je dôveryhodný a má pozitívne recenzie.

Pri nákupe cez internet môžete ušetriť nemalé peniaze a ponuka je niekoľkonásobne väčšia než v bežnom obchode. Niektoré e-shopy zároveň poskytujú výrazné zľavy napríklad po vianočných sviatkoch alebo si ako pravidelný zákazník môžete uplatniť zákaznícku zľavu a získať lacný notebook.

Repasovaný notebook však môžete odkúpiť aj od svojich známych, príbuzných, alebo využiť príležitosť a pokiaľ poznáte zamestnancov niektorej firmy, ktorá sa notebookov zbavuje, opýtať sa tam.

Na repasovanom notebooku ušetríte hneď viackrát. Napríklad u má nainštalovaný základný balík služieb, častokrát aj antivírus a niekedy je súčasťou výbavy aj program navyše (čo je výhoda napríklad pre grafikov). Firmy ho vždy vyčistia a zbavia zbytočností, aby ste sa ako zákazník nedostali k dôverným informáciám a podobne. Vybavenie notebooku však zvyčajne ostane a vy ho potom nemusíte osobitne kupovať ani zháňať načierno.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy