Lifestyle

RAW strava nie je trend, je to životný štýl

Vitariánstvo býva tiež inak označované ako raw food. Čo doslova znamená surové jedlo. Nejde len o spôsob stravovania, ale o vnútorné presvedčenie. Je založené na fakte, že surová strava obsahuje enzýmy a iné prospešné látky, ktoré sa tepelnou úpravou (nad 42 stupňov) ničí. Teda vitarián sa živí len čerstvými surovými potravinami, orechy, semienkami a sušenými plodmi. Ako aj iné smery má svojich spokojných priaznivcov a zarytých odporcov.

Najčastejším argumentom proti živej strave býva nedostatok bielkovín a vitamínu B12, oponenti namietajú, že bielkoviny možno získať z listovej zeleniny a vitamín B12 si ich telo samo schopné vyprodukovať. Ak je zdravé a dodávame mu surovú stravu. Samozrejme akékoľvek živočíšne produkty sú úplne vylúčené. Takže mäso, mlieko, vajcia … .Každý, kto by sa chcel stať vitariáni, musí zvoliť úplne odlišný prístup k výžive, než na aký sme zvyknutí.

Medzi klady patrí určite úbytok váhy, ktorý sa dostaví veľmi skoro. Telo sa hĺbkovo vyčistí od všetkých škodlivín, dá sa povedať, že sa celá rozžiarite. Mali by vymiznúť vaše zdravotné problémy. Začiatky sú však kruté. Najlepšie je začať skraja leta krátkym pôstom, aby si telo privyklo. Musíte počítať s tým, že približne mesiac budete bojovať sama so sebou. Organizmus sa bude detoxikovať, takže vám najskôr bude zle, budete unavená, môže vás bolieť hlava. Keď toto vydržíte, dostanete sa do fázy prílivu energie a ucítite prvé výsledky.

Každopádne je to beh na dlhú trať, musíte byť presvedčení, že je to pre vás to pravé. Nevrhajte sa do toho po hlave. Najprv radšej zbierajte informácie, pripravte sa psychicky, potom určite ľahšie vytrváte. Každému z nás vyhovuje niečo iné, netreba vitariánstva zavrhovať. Veľa ľuďom pomohlo od vleklých zdravotných problémov, údajne sa takto stravuje aj veľa celebrít, napr. Jennifer Lopez.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy