Super tipy

Prečo je WordPress na tvorbu webov najlepší?

Fungovanie webových stránok a ich obsluha nie je zložitá, pokiaľ tomu venujete dostatok času. Ak sa ale rozhodujete podnikať a využívať pri tom aj internetové stránky, mali by ste sa najskôr oboznámiť so softvérom a programami, ktoré vám to umožnia. Ich ovládanie a zdokonaľovanie vás potom posunie vpred.

Než začnete premýšľať o farebných schémach, názve domény a web hostingu, musíte sa rozhodnúť, s akou platformou sa chystáte vytvoriť svoj e-shop.

V roku 2017 väčšina ľudí a organizácií využíva systém správy obsahu (CMS) na budovanie svojich webových stránok . Odporúčame to tiež.

Čo to znamená?

Jednoducho povedané, systém na správu obsahu (alebo platforma na vytváranie webových stránok) je užívateľsky prívetivou platformou na založenie webových stránok a ich riadenie. CMS systém je vhodný pre rôzne typy webových stránok, pretože organizácie a jednotlivci môžu:

  • Skopírovať / prilepiť obsah na stránku a potom ho len aktualizovať, prípadne vykonať zmeny podľa potreby;
  • Ovládať stránku aj sami (Nikto nechce míňať peniaze);
  • Získať bezplatný softvér;

V čom sa skrýva tajomstvo WordPressu

Podľa najnovších štatistík existujú v roku 2017 tri najobľúbenejšie platformy na tvorbu webových stránok, a to:

  • WordPress (Zdarma 50,07 %)
  • Drupal (Zdarma 17,07 %)
  • Joomla (Zdarma 6,44%)

Viac ako 50 % z top 10 miliónov webových stránok používa WordPress. Tento program sa aktualizuje každý mesiac, teda váš unikátny webdizajn nebude nikdy pozadu. Je zadarmo a veľmi flexibilne reaguje. V niektorých prípadoch by sa dal prirovnať k funkciám kancelárskeho balíka Microsoft Office. Je to najjednoduchšia platforma, ktorá nepotrebuje nijaké špeciálne školenie, čo sa hodí najmä pre začiatočníkov pri tvorbe a obsluhe webu.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy