Financie a podnikanie

Právna ochrana vášho podniku? Jednoducho a bezproblémovo!

Vymyslieť produkt alebo službu, ktoré ešte nie sú na trhu, a vybudovať na nich úspešný podnik je veľa práce. Sú to desiatky, možno stovky hodín práce a premýšľania, bezsenné noci, vzostupy a pády. Ak sa vám podarí všetko zdokonaliť, zostáva už len otázka, ako ochrániť svoju značku, aby ju nikto neukradol a nezačal na nej budovať svoj biznis. Riešenie je celkom jednoduché – vytvorte právny štít.

Už žiadne starosti s ochrannou známkou

Najjednoduchším spôsobom, ako zabezpečiť, aby ste svoju značku mohli používať len vy a nikto iný ju nemohol zneužiť, je zaregistrovať si ochrannú známku. Žiadosť sa podáva na Úrade priemyselného vlastníctva, kde je potrebné vyplniť formulár žiadosti o ochrannú známku a splniť všetky formality. Tento proces je pre človeka, ktorý ho nikdy predtým nerobil, pomerne náročný, ale nemusíte zúfať. V súčasnosti nájdete na trhu rôzne spoločnosti, ktoré sa špecializujú na registráciu ochranných známok. Jedným z nich je napríklad Patentoid, ktorý vám vďaka svojim rozsiahlym skúsenostiam zabezpečí ochrannú známku nielen na Slovensku, ale kdekoľvek na svete, kde plánujete podnikať. Patentoid má tiež jednu veľkú výhodu – celý proces môžete vybaviť online. Nemusíte teda nikam cestovať, strácať čas a znášať ďalšie náklady – stačí vyplniť online formulár, odoslať splnomocnenie, zaplatiť za objednávku a potom sa pokojne venovať svojej práci.

Výdavky, ktoré sa oplatia

Dôležitou otázkou, ktorú si možno kladiete, je, či sa vám to oplatí – najmä z hľadiska nákladov. Aj keď sú náklady na ochrannú známku vyššie – rádovo niekoľko tisíc korún, určite ide o sumu, ktorú by ste mali investovať do svojho podnikania. Budete mať totiž istotu, že o svoju značku neprídete – v prípade krádeže by boli vaše straty mnohonásobne vyššie a vy by ste si vyčítali len to, že ste nezareagovali včas.

Ak teda chcete mať istotu, že vaša značka je vaša, nečakajte a požiadajte o právnu ochranu. Rozhodne to dáva zmysel.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy