Financie a podnikanie

Nevzdávajte to a chráňte svoje úspory pred infláciou. Pomôže zlato

Sila inflácie prekvapuje aj odborníkov na financie. Stále však nie je pozde sa jej postaviť. Po ruke máme tradičného ochrancu majetku – investičné zlato.

Tí skúsenejší do zlata investujú dlhodobo. Už dávno však neplatí, že musíte zlato nakupovať vo veľkom po kilogramových zlatých tehlách. Trend je dnes iný. Do investičného zlata si ukladajú svoje úspory aj bežní ľudia zo strednej či nižšej strednej triedy. Vďaka možnosti nakúpiť investičné zlato aj cez e-shop, nie je problém si takto časť každej výplaty uložiť práve bezpečne do zlata. Zlato má pritom do budúcnosti obrovský potenciál. Nielenže udrží hodnotu nášho majetku, ale predpokladá sa, že jeho cena bude rásť ešte viac. O zlato je záujem, a hlavne dochádzajú kvalitné ložiská. Odborníci tak predpokladajú, že cena zlata ešte vyskočí.

Rekordný záujem o zlato hlásili obchodníci aj v priebehu koronavírusovej pandémie

Akciové trhy neobstáli. Nehnuteľnosti zdraželi tak, že sa stali nerentabilnými. Do mnohých vecí ani nejde investovať, lebo trh už bojuje s ich nedostatkom. Zlato sa však ukázalo byť spoľahlivým aj v tejto pandemickej dobe a jeho cena dokonca dvakrát po sebe prekonala svoj vlastný rekord. A záujem pokračuje aj v tomto roku, hlavne z dôvodu inflácie.

„Nákup zlatých zliatkov je atraktívny predovšetkým pre klientov, ktorí chcú svoje peniaze držať vo svojich rukách a nemajú dôveru v rôzne sporiace programy do zlata. Ľudia nakupujú vo väčšej miere aj malé zliatky s hmotnosťou 1-5 gramov, ktoré sú dostupné pre každého. Nákup u nás volia kvôli nízkej cene,“ hovorí Pavel Trtík, zakladateľ e-shopu Zlate-mince.cz, ktorý behom prvej a druhej vlny koronavírusovej pandémie učil Čechov, ale aj Slovákov, že investičné zlato sa dá jednoducho a bezpečne nakúpiť aj online u osvedčeného obchodníka.

Aké zlato sa hodí ako investícia?

Určite to nie je surové zlato, zlaté šperky, ale dokonca nejde ani o rôzne akcie zlato ťažiacich firiem, o finančné produkty postavené na obchodovaní so zlato, či o sporenie do zlata. Vsaďte výhradne na investičné zlato, ktoré má dve obdoby: Investičné zlaté zliatky a investičné zlaté mince. Len to je vhodnou investíciou, ktorá je naviac oslobodená od DPH, takže ihneď ušetríte 20 %. To neplatí ani pre investičné striebro. Aj preto je záujem o tento kov nižší.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy