Bývanie

Kedy sa v domácnosti oplatí podlahové kúrenie?

Rozmýšľate nad tým, že by ste klasické radiátory vo vašej domácnosti nahradili moderným podlahovým kúrením? Potom sa možno pýtate, či sa vlastne takýto spôsob vykurovania skutočne oplatí a pre koho je vhodný. Máme pre vás odpoveď!

Podlahové kúrenie prináša v porovnaní s klasickými radiátormi hneď niekoľko benefitov. Prvým je rovnomerné vykurovanie priestorov. Predsa len, radiátor je bodovým zdrojom tepla, preto mu trvá dlhšie, kým rovnomerne vykúri celú miestnosť. Tým, že hreje nerovnomerne, na stenách môžu vznikať tepelné mosty, ktoré sú častou príčinou vzniku plesní.

Podlahové kúrenie zamedzí tomu, aby vám bola zima na nohy, keďže priamo vyhrieva podlahu. Vyznačuje sa vysokou spoľahlivosťou a dokáže ušetriť aj viac ako 25 % nákladov na energie v porovnaní s klasickými radiátormi.

Ktoré podlahové kúrenie je najlepšie?

Keď sa povie podlahové kúrenie do domu, v zásade existujú dve možnosti – teplovodné a elektrické podlahové vykurovanie. Ako už napovedá jeho názov, teplovodné podlahové kúrenie je založené na tenkých rúrkach pod podlahou, v ktorých prúdi voda. O jej zohrievanie sa môže starať bojler, kotol alebo moderné tepelné čerpadlo. Elektrické podlahové kúrenie je o niečo kompaktnejšie a pozostáva z jednoduchých elektrických odporových drôtov.

Pýtate sa, ktoré podlahové kúrenie je výhodnejšie? Výhodou elektrického podlahového kúrenia je rýchlejšie rozohriatie a možnosť jednoduchej regulácie. Teplovodné podlahové kúrene však má dlhšiu zotrvačnosť a náklady na energie sú častokrát nižšie ako v prípade elektrického kúrenia.

Je podlahové kúrenie vhodné aj pre vás?

Podlahové kúrenie je vhodné nielen do novostavieb, ale aj do starších nehnuteľností. Je však dôležité, aby daná nehnuteľnosť mala dobre pripravenú podlahu. Pokiaľ má nerovný povrch a nachádzajú sa v nej rôzne škáry či iné nedokonalosti, je potrebné ju pred inštaláciou podlahového kúrenia správne pripraviť. Následne si môžete jeho benefity užívať naplno a bude vám dlho spoľahlivo slúžiť.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy