Auto/moto

Chcete si kúpiť nové zimné pneumatiky? Poradíme, ako je vybrať

Zimné pneumatiky už zrejme na svojom automobile máte. Ak ste si ale pri prezúvaní všimli, že dezén je už na hrane so zákonným limitom, mali by ste popremýšľať nad novými pneumatikami. Pozor, aj pri výbere takých produktov môžete nasekať veľa chýb, a preto si najprv prečítajte nasledujúce riadky, v ktorých vám poradíme.

Výber zlého rozmeru

Ak sa domnievate, že tu nie je priestor pre omyl, tak vás prekvapíme. Už mnohokrát sa stalo, že si majitelia vozidlá zvolili zlý rozmer pneumatík, a potom museli zimné pneumatiky vracať a vymieňať. Ak sa teda chcete vyhnúť takým komplikáciám, vezmite do rúk veľký technický preukaz, v ktorom máte povolené rozmery vypísané. Rovnako tak sa zamerajte na hmotnostný index, ktorý musí byť vždy rovnaký alebo vyšší ako hodnota uvedená v technickom preukaze, a rýchlostný index, ktorý môže byť naopak aj nižší, než je uvedené v technickom preukaze.

Cena by nemala rozhodovať

Väčšinou zákazníci hľadajú najlacnejšie pneumatiky, pritom cena by rozhodne nemala byť rozhodujúcim faktorom, pretože práve od kvality pneumatík sa odvíjajú jazdné vlastnosti automobilu. Ak uprednostníte čínsku lacnú produkciu namiesto spoľahlivých dezénov, riskujete, pretože také zimné pneumatiky väčšinou nezvládajú jazdu ani na suchej vozovke, nie ešte na zasnežené.

Pozerajte sa na nezávislé testy

Ideálne je, ak sa pozriete na testy pneumatík, ktoré síce pôsobia zložito, ale prezradia vám veľa dôležitých informácií. Zamerajte sa hlavne na to, ako si pneumatiky vedú na mokrej, zasneženej a zamrznutej vozovke, či sú hlučné alebo či zvyšujú spotrebu paliva. Nezávislé automobilové kluby vykonávajú testy každý rok, a preto sa vždy pozerajte na tie aktuálne, aby ste mali najnovšie informácie o pneumatikách.

Ak si chcete kúpiť pneumatiky, pozrite sa na webovú stránku pneumatiky.sk, kde nájdete pestré produktové portfólio.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy