Cestovanie

Cestovné poistenie – doprajte si darček, ktorý vás ochráni!

Vianoce sú za rohom a spolu s nimi aj rôzne zimné výlety, lyžovačky a iné zábavné aktivity. A počas nich predsa chcete byť v bezpečí. Prečo si tak bezpečie nedarovať ako vianočný darček?

Počet úrazov na horách medziročne neklesá, práve naopak. Na jednej strane je to bežný jav, vysoké rýchlosti pri lyžovaní spojené s malými skúsenosťami a zlými podmienkami, prípadne zlé vybavenie na zimnú turistiku, sa podpisujú pod nepríjemné štatistiky, strane druhej je na nás, aby sme o tomto riziku vedeli a snažili sa mu vyhýbať. Avšak, určite všetci vieme, že vyhýbať sa úrazom, to sa jednoducho nedá. Veď si len skúste predstaviť, ako by asi vyzeral váš život, keby ste robili len také veci, pri ktorých by nehrozil úraz alebo nejaký iný problém. Pravdepodobne by ste sedeli pred televízorom, jedli nejaké potraviny, ktoré by ste pripravili bez použitia nožíka a sedeli by ste radšej na zemi, aby ste náhodou nespadli zo sedačky. Veru, takýto život by nebavil asi nikoho. Život má byť o zábave, adrenalíne a užívaní si možností, ktorých je dnes neúrekom. Takýto život je však spojený so značným nebezpečenstvom.

Zábava bez rizika?

Ako sme už načrtli, vyhýbať sa nebezpečenstvu sa jednoducho nedá, práve naopak, oveľa väčšia zábava je ho vyhľadávať. Potom by ste však mali byť pripravení na to, čo sa môže stať, ak sa niečo nepodarí. Mali by ste byť poistení. Inými slovami, vybaviť by ste si mali cestovné poistenie. Áno, takúto radu pravdepodobne dostávate od každého, koho stretnete pred tým, ako vyrazíte niekam na hory alebo do zahraničia. Všetci vám hovoria, nech si cestovné poistenie vybavíte, vy si však vravíte, že pre vás je to úplne zbytočné, na horách a v zahraničí ste už boli predsa veľakrát a ani raz sa vám nič nestalo… Otázka však potom znie, prečo si cestovné poistenie pre istotu nevybaviť? Cestovné poistenie je lacné, vybavíte ho veľmi rýchlo a dokonca nemusíte nikam chodiť a vybaviť si ho môžete aj z pohodlia domova, cez internet. Napríklad, od poisťovne Union. Nebude vás to stáť veľa času ani peňazí a hory si budete môcť užívať s vedomím, že ak sa náhodou niečo stane, vy s tým nebudete mať veľké problémy. A to naozaj stojí zato!

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy