Super tipy

Aké písacie potreby sa hodia každému školákovi?

Každé školopovinné dieťa, či už prváčik alebo maturant potrebuje na plné fungovanie v škole písacie potreby. Písaním poznámok sa v podstate učí a ich viditeľnosťou a čítaním ich si ich opakuje. Vďaka poznámkam naberá vedomosti, ktoré sú také dôležité. Ako z pier a ceruziek vyťažiť čo najviac?

Základ dobrého dňa v škole je mať svoje pero. Ak ho nemáte, určite sa nájde dobrý spolužiak, ktorý vám ho požičia. Ak sa to však opakuje často, nastal čas, aby ste aj vy boli tým dobrým spolužiakom a mali svoje kvalitné pero, ktoré môžete prípadne požičať spolužiakom. Prečo je dôležité mať prehľadné poznámky?

Podľa písma poznáš človeka

Každý z nás má individuálny typ písma, veľa zaváži aj to, aký typ pera používate. Ak by ste boli šetrným človekom, sú pre vás vhodné napríklad plniace perá. Pre ľudí so schopnosťou dokonale odlišovať svoje poznámky s rôznymi témami sú vhodné rôzne farebné gélové perá, s trblietavým odtieňom alebo bez. Každý nadpis a každú tému si môžete vo svojom zošite farebne odlíšiť. Ak naberáte vedomosti vďaka fotogenickej pamäti, je to pre vás skvelou pomôckou, nakoľko si môžete zapamätať farbu, ktorou máte danú tému odlíšenú.

Rysovanie so zastrúhanou ceruzkou

Okrem poznámok sú dôležité aj nákresy v zošite, rysovanie so zastrúhanou ceruzkou vám zaručí presnosť na milimetre. Ceruzky môžete odlišovať aj podľa hrúbky ich tuhy. Ak rysujete s kružidlom, je dôležité mať aj náhradné tuhy, pretože sú tenké a môžu sa vám ľahko zlomiť.

Písacie potreby sú dôležité pre každého školáka a našťastie, dnes už si má z čoho vyberať. Pre zlepšenie naberania vedomostí môže využívať aj zvýrazňovače, guľôčkové či keramické perá. Tieto aj ďalšie školské pomôcky nájdete na dumar.sk, kde nájdete rôzne písacie potreby za skvelé ceny. Aj písanie poznámok môže byť radosťou.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy