Bývanie

4 pomôcky, ktoré dodajú vašej kuchyni štýl

Ak sa ku príprave jedla či nápojov pridá vášeň a chuť, výsledok bude o to šmrncovnejší. Tento efekt sa ale dá ešte viac posilniť. Vyberte si správnych kuchynských pomocníkov a presvedčite sa na vlastné oči. Toto sú naše tipy pre vás.

Na sódu aj Frizzante

Dopriať si kvalitný perlivý drink – to je nie len počas horúceho leta moment, ktorý vám môže zachrániť dobrú náladu. A najlepšie na tom všetkom je, že k jeho výrobe potrebujete akurát výrobník sódy. Bublinkami si môžete ozvláštniť aj ovocnú či pomarančovú šťavu, prípadne si vyrobiť tzv. Frizzante. Jemné a osviežujúce perličky vo víne a na vašom jazyku, to je tá pravá radosť z kvalitného vína.

Šejk-šejk-šejk

Barmanský talent sa môže objaviť aj inde ako práve za barom. Našli ste ho v sebe? Tak nemiešajte drinky v pohároch od zaváranín, ale zadovážte si originálne barmanské potreby! Základom je kvalitný šejker z nehrdzavejúcej ocele so sitkom na cedenie koktailov. Recepty na alko aj nealko nápoje by mali byť jeho súčasťou. Niektoré, napr. Mojito alebo Caipirinha, vyžadujú drvenie ingrediencií priamo v pohári – na to vám skvele poslúži špeciálny tĺčik. No a máte to, barmanský základ za niekoľko eur.

S kolískou na bylinky

Z kolísky sme už vyrástli, ale v kuchyni sa oplatí k nej vrátiť. Teda ku kolíske na krájanie, ktorú ponúka eshop Tescoma. Je skvelá napríklad na jemnučké krájanie čerstvých byliniek, dôležitej ingrediencie mnohých pokrmov. Dvojica ergonomických rukovätí zaistí plynulý a bezpečný pohyb, nôž z nehrdzavejúcej ocele zase čisto odvedenú prácu. Perfektná vec!

Pripravujte si potraviny doma

Príprava domácich potravín sa po rokoch stáva opäť trendovou záležitosťou. A to je dobre, pretože na trhu nájdete veľa pomôcok, ktoré vám to uľahčia. My vám dávame do pozornosti šunkovar, s ktorým si môžete pripraviť domáci šunku rýchlo, jednoducho a z ingrediencií, ktoré budete mať pod kontrolou. Jeden z najlepších ponúka Tescoma a nestojí viac ako 30€!

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy