Móda a štýl

4 dôležité pravidlá výberu správnych detských šperkov

Každá matka chce svojmu dieťaťu vštepiť dobrý vkus a mnohé sa s touto úlohou úspešne vyrovnávajú. A nielen s pomocou odevov, ale aj krásnych detských šperkov.

Ako vybrať ten správny šperk pre mladé princezné, vám prezradíme v tomto článku.

Pravidlo 1: Dizajn

Detské šperky sú špeciálnou kategóriou, takže ich nemusíte vyberať pozorne. Malo by ísť o detsky sofistikované výrobky zábavného tvaru, jasného dizajnu a miniatúrnych rozmerov. Treba tiež deti upozorniť na fakt, že by sa nemali používať na denné nosenie, pretože môže o ne pri hre a zábave prísť.

Pravidlo 2: Bezpečnosť

Bezpečnosť je u detí veľmi dôležitá. Drahé kovy by preto mali byť zvolené tak, aby sa znížilo riziko alergických reakcií. Deti sú veľmi citlivé na nekvalitné materiály. Mosadz, nikel, meď často dráždia. V možnosti rozpočtu je strieborná alebo lekárska oceľ. Najlepšie akceptované by malo byť zlato.

Pravidlo 3: Správna hmotnosť

Výrobok by mal byť čo najľahší, pretože ťažké náušnice môžu zdeformovať laloky malých uší, čo bude mať za následok estetický problém. Tak na to pri výbere nových detských náušníc rozhodne nezabudnite.

Pravidlo 4: Pohodlie

Aj keď sa po prvom dni nosenia nového šperku nemusia objaviť žiadne viditeľné prejavy, chvíľu dieťa pozorujte. Je veľmi dôležité, aby na výrobkoch neboli žiadne ostré časti. Zvážte dĺžku retiazky, aby ju vaše dieťa nezamotalo do oblečenia alebo do vlasov. Pohodlie je predsa pri nosení šperkov dôležité nielen u malých detí. Tak na to výberom správnych modelov myslite.

Add Comment

Click here to post a comment

Ořechy
Ořechy